. . : : Dj HaSSaN - Fun Club : : . .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

. . : : Dj HaSSaN - Fun Club : : . .

..::WwW.DjHaSSaN.BiZ::..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Rap Müzik Hastaları Sizi Buraya Davet Ediyorum:)

YazarMesaj
4eWa
Admin
Admin
4eWa

Erkek Mesaj Sayısı : 21
İş/Hobiler : öğrenci
Lakap : 4eWa

Rap Müzik Hastaları Sizi Buraya Davet Ediyorum:) Empty
MesajKonu: Rap Müzik Hastaları Sizi Buraya Davet Ediyorum:)   Rap Müzik Hastaları Sizi Buraya Davet Ediyorum:) Icon_minitimePaz Kas. 02, 2008 7:34 pm

Rap, bir müzik türüdür. Kökenleri 1970'lerin getto Amerika'sına dayanmaktadır. Amerika'nın varoş bazı eyaletlerindeki çetelerin birbirlerini islah amaçla buldukları hip-hop kültürünün müzik koludur.

Rap, müziğin temposuna uyarlanarak söylenen kafiyeli sözlerdir. Hiphop kültürünün içindeki başlıca dört elementden biridir. Ve diger elementler DJ'lik, breakdance ve graffiti, hiphop'ı yeterince yaygın hale getiremediği için rap yıllar boyunca değişim geçirmiştir. Rap sözcüğü daima bu aktiviteyi açıklamak için kullanılmamıştır. Müziğin temposuna uygun olarak kafiyeli sözler söylemek Mc' lik olarak adlandırıldı. Rap terimi 1979 yılında keşfedilen iki kayıt sayesinde hiphopla özdeşleşmiş gibi görünüyordu. Bunlardan ilki King Tim III (Personality Jock)'tu, ki bu şarkı hiphop'ın bilinen ilk kaydı olarak tarihe geçti.

Rap, 'Rhtymic American Poetry' olarak açılabilir ve çoğunlukla muhalefeti susturmak anlamında kullanılmaktadır.Rap tempoları ve müzik uyumu çok önemlidir. Rap'i icra eden kişiye MC (Master of Ceremonies "Seremonilerin Efendisi" ya da Microphone Controller "Mikrofon'u Kontrol Eden" ) adı verilmektedir. Dünyada ilk rap yapmış kişi King Tim III (Personality Jock)'dır.

Türkçe Rap Olarak Download Yapmak İstediğiniz Siteler Çok Fazla Ama Malesef Yabancı Rap Olarak Download Sitesi Zor Bulmak

www.rapindir.biz(yeni teması ve yeni yüzüyle karşımızda undergrounda ve bandrollü tüm albümleri bulabilirsiniz şimdiden kolay gelsin)
www.hiphoplife.net(Türkiyenin en büyük rap müzik download ve paylaşım sitesi kayıtta biraz problem yaşayabilirsiniz ama aradıklarınızı bulacaksınız emin)
http://www.djhassan.biz

Rap Müzik Hastaları Sizi Buraya Davet Ediyorum:)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Zor SW ArayanLar (212.175.89.89) buraya
» SOHBET İÇİN BURAYA
» 2009 VİNLY HOUSE MÜZİK
» dj hassan'dan müzik ve party'ler konusunda beklentileriniz nedir?